Serum jest preparatem o wysokim stężeniu aktywnych składników, więc i jego działanie jest intensywniejsze niż w przypadku kremu. Różni się także konsystencją, która najczęściej jest bardziej wodnista. W zależności od składu serum może głęboko nawilżać, wygładzać zmarszczki, normalizować pracę gruczołów łojowych, napinać skórę, rozjaśniać zmiany pigmentacyjne, wyrównywać koloryt i dodawać blasku cerze.

Jak stosować?

Serum nie należy stosować przez cały rok, lecz jedynie wówczas, gdy nasza skóra wymaga większej uwagi. Taką okazją jest np. koniec lata, kiedy skóra jest odwodniona i pojawiają się na niej przebarwienia. Po serum można sięgnąć również po zimie – mróz, wiatr, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprzyjają utracie nawilżenia. Kilkutygodniową kurację serum warto przeprowadzać regularnie po 25 roku życia, aby wygładzić pierwsze zmarszczki i ograniczyć proces powstawania nowych.

Serum do twarzy nakładamy po dokładnym oczyszczeniu skóry, a przed nałożeniem kremu. Pamiętajmy, że serum nie może zastąpić kremu. Wręcz przeciwnie – zaleca się zakup serum i kremu z tej samej serii. Dlaczego? Z dwóch powodów. Po pierwsze, skład kosmetyków jest odpowiednio dopasowany i działanie na skórę będzie bardziej efektywne. Po drugie, serum, z uwagi na konsystencję, szybko paruje. Aplikacja kremu – na dzień koniecznie z filtrem UV – tworzy na powierzchni skóry film, ograniczający ulatnianie się serum.

Po demakijażu należy więc nałożyć na skórę odrobinę (!) serum i delikatnie wmasować. Po 10-15 minutach wklepujemy krem. Najczęściej serum stosuje się przez kilka tygodni, raz lub dwa razy dziennie. Zwróćmy jednak uwagę na zalecenia producenta. Przed pierwszym użyciem wykonajmy próbę uczuleniową – na niewielki fragment skóry (np. za uchem) nakładamy kroplę preparatu; jeśli w ciągu 24 godzin nie wystąpi reakcja alergiczna, możemy zastosować kosmetyk. Taka próba jest szczególnie zalecana w przypadku wrażliwej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here